Dołącz Do Nas Na Forum / Join Us On Board - Wystarczy kliknąć na poniższy baner

środa, 11 marca 2009

Pełnia księżyca


W całości dziś księżyc lśni,
więc będziecie mieli przepiękne sny.
Na dodatek gdy jest pełnia,
mówią że każde marzenie się spełnia.
O tym czego pragniecie pomyślcie szybciutko,
ziści się pewnie za bardzo krótko.

*********************************
Niewiele z nas wie, że Księżyc wpływa na stan naszej urody. Od niego np. zależy efektywność niektórych zabiegów, choćby depilacji. Poszczególne fazy Księżyca w mniejszym lub większym stopniu odpowiadają więc za to, jak wyglądamy. Mało tego. Mają też wpływ na stan naszej psychiki.

Nów
Księżyca prawie nie widać na niebie. To dobry czas dla planujących oczyszczanie organizmu. Właśnie teraz wskazane jest stosowanie wszelkich głodówek, bo organizm znacznie szybciej pozbywa się toksyn. Łatwiej też zacząć dietę odchudzającą i rzucić palenie. Warto natomiast wstrzymać się z depilacją i wszelkimi zabiegami mogącymi sprawić ból. W tym czasie bowiem odporność na niego jest niewielka. I po prostu może boleć bardziej, niż zazwyczaj. Nów to dobry czas na podejmowanie decyzji. Łatwiej o konsekwencję i wytrwałość w działaniu. Poza tym to czas stabilizacji naszego organizmu. Dlatego też mniej emocjonalnie reagujemy na kryzysowe sytuacje i jesteśmy bardziej skłonne do pójścia na kompromis.

Księżyc rośnie
Okres ten trwa około 2 tygodnie. Warto wykorzystać go na wybranie się na siłownię, czy aerobic. To idealny moment na wszelkie ćwiczenie siłowe, bo wytrzymałość organizmu znacznie wzrasta i możemy pozwolić sobie na dłuższy trening. To ważne szczególnie, że w tej kwadrze mamy większą skłonność do gromadzenia dodatkowych kilogramów. Kiedy na niebie przybywa Księżyca, warto zatroszczyć się o swoją skórę. Wtedy właśnie ciało o wiele szybciej wchłania wszelkie preparaty odżywcze, wzmacniające i ujędrniające. Krótko mówiąc regeneracja w tempie niemalże ekspresowym.

Pełnia To idealny czas, jeśli mamy w planach farbowanie włosów lub hennę na rzęsy. I na tym kończy się dobroczynny wpływ tej fazy Księżyca. Bo właśnie w tym okresie, jak w żadnym innym, targają nami emocje. I to z ogromną siłą. Pełnia ma to do siebie, że ludzie zachowują się nieco inaczej. Górę biorą emocje i instynkt. Błahy powód może być zapalnikiem wielkiego konfliktu. A zakochani nie mogą wytrzymać bez siebie. Jesteśmy bardziej nerwowe i rozdrażnione. To niekorzystny okres dla zabiegów kosmetycznych tj. przekłuwania uszu, depilacji, manicure, czy makijażu permanentny. W dodatku miesiączka podczas pełni może być bardziej obfita, niż zwykle.

Księżyc maleje
Wzrasta nasza aktywność. To dobry czas na wszelkie wizyty u kosmetyczki i zabiegi oczyszczające. Dieta rozpoczęta właśnie teraz ma większe szanse na powodzenie. Mamy szybszą przemianę materii, a organizm jest nastawiony na spalanie nagromadzonej wcześniej energii. Szybciej też eliminuje szkodliwe substancje. Jeśli w tym czasie zdecydujemy się na obcięcie włosów, będą one odrastać wolniej, ale zdecydowanie mocniejsze i bardziej puszyste. Ta kwadra sprzyja również walce z cellulitem. Bowiem skóra bardziej intensywnie wchłania wszelkie preparaty.

Wpływ Księżyca na nasze życie to nie żaden wymysł. Żyjąc zgodnie z rytmem Księżyca dopasowujemy się do naturalnych rytmów przyrody. Ale każda z nas powinna sama się o tym przekonać lub też nie...

Katarzyna Stec

1 komentarz:

Kirse pisze...

Bardzo podoba mi sie Twoja skarbnica ;) Można znaleźć dużo ciekawych rzeczy, jeśli tylko ma się chwilę na poszukiwania i chęci.
A artykuł o pełni księżyca - ciekawy, chociaż dla mnie nic nowego. :))
Pozdrawiam,
www.nie-codziennik.blogspot.com