Dołącz Do Nas Na Forum / Join Us On Board - Wystarczy kliknąć na poniższy baner

poniedziałek, 23 lutego 2009

Nostradamus


Zawartość tych stron jest zbiorem przepowiedni mogących mieć potwierdzenie po roku 2000. Nostradamus spisując centurie często korzystał z Biblii, analizował pewne fakty z przyszłości, by potwierdzić w ten sposób zgodność z jego wizjami. Niektóre wątki dotyczące XXI wieku zawarte w Biblii nie mają swojego potwierdzenia (celowo) w proroczych tekstach wieszcza i odwrotnie. Jednak oba przesłania do ogółu ludzkości harmonizują się w pewien sposób, a nawet się nawzajem uzupełniają. Dlatego też korzystając z tych dwóch źródeł można dojść do większego poznania wiedzy tajemnej pozostawionej nam przez proroków.
Interpretacje do wersów Nostradamusa, zawarte na tych stronach, nie oznaczają jakiejś wyroczni czy też jedynej i ostatecznej formy, do której trzeba się zastosować. Pomyłki zdarzają się każdemu, szczególnie podczas interpretacji.
Wizjonerzy, którzy otrzymywali wizje dni ostatnich, pod wpływem wielkich emocji, doznawali fizycznego uszczerbku na zdrowiu, a także wiele nieprzyjemnych doznań psychicznych. Przykładem może być prorok Daniel, który po wizji przyszłości ciężko się rozchorował. To co ujrzał w swojej wizji było właśnie przyczyną choroby, która trwała ok. 3 tygodni. Nostradamus również doświadczył cierpień, które miały miejsce po proroczych wizjach. Wizje te w obu przypadkach dotyczyły czasów ostatecznych, które będą czasami pełnymi chaosu na naszej planecie pod panowaniem bardzo groźnego, wpływowego i okrutnego władcy, bliżej nam znanego pod nazwą "antychryst".
W centuriach Nostradamusa można zauważyć silny akcent na tą postać i wszystkie wydarzenia mające miejsce pod jego rządami. Nasuwa się pytanie co tak przerażającego ujrzeli wizjonerzy i czego się obawiali? Poniższe słowa proroków zapwene zobrazują nadchodzącą przyszłość:

Kiedy nadejdą owe czasy, przypadnie ludziom mordować swoich najbliższych, bliźnich, i wystąpi w nich taki strach, że gdy usłyszą wieści ze świata będą masowo mdleli. Nastąpią tak okrutne czasy, że ludzie będą chodzić i szukać śmierci, ale jej nie znajdą. Bóg tak ukarze ludzi, że ich ciała będą gnić i odpadać kawałkami, oczy zgniją w oczodołach... Ponadto świat czeka wiele katastrof, piekielny żar z nieba, głód, zarazy, tak że będą chodzić i gryźć języki z bólu.

Z pewnością są to pesymistyczne wizje przyszłości, lecz przyglądając się na dzisiejsze postępowanie ludzkości, a wręcz jej zezwierzęcenie, może to stanowić bodziec do zastanowienia się nad swoimi poczynaniami i przyszłymi tego konsekwencjami.

KATAKLIZMY

Rzym się zatrzęsie i Loara,
Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr,
Wielki wstrząs nastąpi w maju,
W pobliżu Orgon szaleje wojna, w Rzymie widać wielkie nieszczęście,
Potem grad spadnie większy od jaja,
Pod koniec ery raka będzie susza,
Ryba w morzu i rzece się ugotuje,
Bezbronna i wyczerpana od żaru z nieba,
Ogień i trzęsienie ziemi, powódź i nieszczęśliwy koniec,

Największe nieszczęścia spadną na Rzym, czyli miasto z siedmioma wzgórzami, a także na całe państwo włoskie, począwszy od Sycylii (erupcja Etny), poprzez spalenie Watykanu, zniszczenie Colloseum w Rzymie i na serii nieszczęść na wybrzeżu liguryjskim skończywszy. Skala zniszczeń dosięgnie również Francji. Nostradamus jako datę trzęsienia ziemi przytacza maj. Natomiast okres suszy i nie dających się wytrzymać upałów jest często wspominany przez starotestamentowych proroków jeszcze w gorszym świetle niż ujął to Nostradamus.

GŁÓD

Straszliwe zniszczenie spadnie na ludzi i zwierzęta,
Krew, pragnienie, głód, gdy spadnie kometa,
A po wielkim zniszczeniu nadejdzie wielki głód,
W końcu po erze czyraków nastąpi głód,
Widzę nadciągający wielki głód to z jednej, to z drugiej strony, aż stanie się wszechobecny,
Głód tak wielki i tak długotrwały, że ludzie odrywać będą korę z drzew i niemowlęta od piersi matek,
Pszenica wyrośnie tak wysoko, że człowiek stanie się ludożercą.

Klęska głodu z pewnością będzie miała zasięg globalny. Jak wynika z wersów, przyczyną może być kolizja komety z naszą planetą. Głód poprzedzą zarazy i choroby. Niektórzy pospieszyli się z wypełnieniem tego proroctwa przytaczając statystyki umieralności z głodu w krajach III świata, zapominajšc, że głód będzie miał zasięg globalny.
Kometę niektórzy utożsamiają z przelotem komety Halley'a w roku 1986. Nostradamus wyraźnie napisał, iż ma ona spaść, a nie przelecieć miliony kilometrów od Ziemi, co potwierdza też prorok Jan w Apokalipsie.

WOJNY

Nastaną bardziej bolesne wojny i bitwy,
Z ogniem i mieczem nadejdą z Persji by zająć ziemię przy Morzu Czarnym,
Znad Morza Czarnego i ciemnych przestrzeni,
Król przybędzie by ujrzeć Francję,
Do Armenii zaniesie modły, a w Konstantynopolu zostawi skrwawiony bicz,
Francja przez zaniedbanie, atakowana będzie z pięciu stron,
Król w błękitnym turbanie wchodzi do Europy,
Jego rządy nie będą dłuższe niż obrót Saturna,
Wielcy z Azji nadejdą przez lądy i morza
Z liczną armią w błękicie, zieleni i z krzyżami śmierci,
Wielki wielbłąd pić będzie z Renu i Dunaju,
Królestwo Fezu pojawi się w Europie,
Zniszczy swych wrogów płomiennym mieczem,
Król w białym turbanie zostanie wygnany do Bizancjum,
Tunezja i Algieria będą nękane przez Persów,
Persja zwróci się przeciw Macedonii,
Turcja i Egipt na pewno uderzą,
W krainie Greków znajdzie się król Europy przynosząc nowe prawo,
Pokieruje armią czerwonych i białych, przeciwko królowi Babilonu,

Dzisiejsza sytuacja polityczna pokazuje nam wyraźny wzrost, potęgę i możliwości islamskich oddziałów militarnych. Ponadto Algieria przygotowuje się na pojednanie z islamistami, co stanowić może otwartą drogę do Francji, która jakby przez zrządzenie losu nie jest w strukturach NATO. Wpływ kultury islamskiej na życie Francji jest zapowiedziany przez Nostradamusa:

W wyniku sporu Francja zaniedba politykę,
Tym samym otworzą się drzwi dla Islamu.

Być może dlatego antychryst będzie chciał ujrzeć Francję jako swą enklawę islamską w Europie. Inwazja Persów na Europę będzie miała charakter świętej wojny. Wielki obóz wojenny wyruszy z terenów dawnej Babilonii, czyli dzisiejszego Iranu. Metody jakimi posłuży się król Babilonu w walce ze swoimi wrogami będą okrutniejsze, aniżeli te użyte przez Hitlera podczas II wojny światowej.

Przy pomocy robaków i węży rozpoczną inwazję przez Bizancjum i Egipt.

Atak na państwa, które pierwsze staną na drodze walki odbędzie się przy pomocy broni biologicznej. Wiadomo przecież, że w chwili obecnej Irak posiada taką broń. Pod koniec 1998 roku została powołana komisja do sprawdzenia Irackich bunkrów, bo jak przypuszczano znajduje się w nich broń biologiczna. Dopiero wzmożone ataki USA na militarne cele armii irackiej przyniosły rezultaty i kontrolerzy zostali wpuszczeni do tajnych baz irackich. Problem ten należy traktować poważnie, gdyż sam Husein zapowiedział, iż w niedalekiej przyszłości wygrana będzie po ich stronie. Godne uwagi może być to, że za czasów Nostradamusa nikt by nawet nie pomyślał, iż w przyszłości bronią człowieka będą jakieś bakterie lub robaki, a także zarzewie konfliktu z państwami islamskimi pod koniec XX wieku.

ARENA DZIAŁAŃ ANTYCHRYSTA

Wielkie królestwo śmierci wyjdzie z piekła,
Miasta, pałace, wszystkie budynki spłoną wyludnione i zrujnowane,
Wielki król wyląduje w pobliżu Nicei,
Opłakuję Niceę, Monako, Pizę, Genuę, Sorbonę, Sien, Modenę,
Nad nimi krew i miecz jako dar na nowy rok,
W Antibes rzuci swój topór na ląd,
Frejus i Antibes, miasta w okolicy Nicei,
Zostaną silnie zniszczone od strony morza i lądu,
Krzyki i łzy słyszę na Malcie i na Liguryjskim wybrzeżu,
Królestwo kościoła będzie pokonane przez prawie milion Persów,
Mieszkańcy całej Marsylii są ewakuowani,
Ucieczka i prześladowanie aż do okolicy Lyonu,
Jezioro Genewskie, wyspy, mieszkańcy Genui,
Uciekajcie, uciekajcie, opuszczajcie Genewę,
Królowie wschodu i zachodu, wszyscy będą uciekać,

Antychryst, największy zbrodniarz od początków ludzkości, jako główny cel do zniszczenia obierze państwo włoskie, gdyż na jego terytorium znajduje się największa metropolia chrześcijańska - Watykan. Można zauważyć, że atak nastąpi od strony morza i obejmie cały pas wybrzeża liguryjskiego. Nostradamus przypisuje czas ataku na równi z nastaniem nowego roku, niestety nie wiadomo którego. Opis wydarzeń wymieniony wyżej może wydawać się niemożliwy do spełnienia w rzeczywistości, jeśli wziąć pod uwagę zawierane w czasach dzisiejszych sojusze militarne np. NATO, zapewniające gwarancję bezpieczeństwa, a zwłaszcza, że jednym z gwarantów jest największa potęga militarna świata - USA. Nie można również zapomnieć, że w owym czasie większość państw układu NATO będzie zamieszana we własne konflikty, a poza tym słowa Biblii potwierdzają, że antychrystowi będzie dana władza nad każdym ludem, plemieniem i językiem, i wykorzystując tą sytuację będzie miał sposobność do interwencji militarnej w każdym zakątku Europy.

OKRUCIEŃSTWO

Zamężne kobiety, dziewczyny i wdowy zgwałcone,
Niemowlęta roztrzaskane o miejskie mury,
Wielkie zło nastąpi po myśli księcia z piekieł,
Aż niemal cały świat będzie zgubiony
Łzy i krzyki, płacz, skowyt i przerażenie,
Nieludzkie, okrutne serce, mroczne i zimne,
Strumienie krwi, głód i brak litości,

Jest to dokładny opis działalności przyszłego władcy świata. Początkowo jego działania będą podstępne i zyskają uznanie wielu ludzi, ale w końcu doprowadzą do największej tragedii w historii ludzkości. Najbardziej ucierpi społeczność chrześcijańska, której krew będzie przypominać rwące potoki po ulewnym deszczu.

ZNISZCZENIE NOWEGO MIASTA

Ogród świata koło nowego miasta, gdzie góry stworzył człowiek,
Zostanie zajęty i rzucony w palenisko,
Niebo będzie płonąć na 45°, ogień dotrze do nowego miasta,
Nagle wybuchnie tu wielki płomień,
Wielkie miejsce spłonie od żaru ukrytych ogni,
Ogień ze środka ziemi przyniesie wstrząs dla nowego miasta,
Lekki deszcz, gorący wiatr, wojny i napady,
Mieszkańcy zmuszeni są do picia zatrutej, siarczanej wody,

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wydarzenia opisane powyżej dotyczą któregoś z miast Ameryki Płn. Wielu dzisiejszych badaczy sugeruje, iż miastem tym jest Nowy Jork. W każdym zakątku świata ludzkość ponosić będzie straty, jedni będą cierpieć przez wojny, drudzy przez kataklizmy. Amerykę czekają wielkie trzęsienia ziemi, a także sugerowana wyżej możliwość wybuchu bomby atomowej lub najmroczniejsza wizja dotycząca wielkiej powodzi. Nieunikniony jest również konflikt z Chinami na Pacyfiku. W 1999 roku można było zauważyć reakcję Chińczyków na zniszczenie ambasady tego kraju po nalotach NATO w Jugosławii. Być może wybuch wielkiego płomienia na 45° dotyczy właśnie przyszłego konfliktu Chiny - USA.

KONIEC PAPIESTWA

Arabski książę poprzez morze rzuci na kolana rząd kościoła,
Królestwo kościoła będzie pokonane przez prawie milion Persów,

Nostradamus przepowiedział, że po śmierci bardzo starego papieża zaczną dziać się dziwne rzeczy. Obecnie panujący Jan Paweł II ulega podobieństwu do opisanego wyżej tym bardziej, że po nim będzie tylko dwóch papieży (według chronologii św. Malachiasza) występujących w roli głowy kościoła katolickiego. Ostatnim papieżem będzie Rzymianin i właśnie za jego kadencji rozegrają się najtragiczniejsze wydarzenia. Będzie on zmuszony opuścić Watykan i swą działalność przenieść w inny, bezbieczny rejon, po czym nastąpi jego koniec.

ZWYCIĘSTWO I POKÓJ

Za pomocą genialnego wynalazku, ten z długim i kręconym włosem,
Zwycięży okrutnych i dumnych ludzi (Arabów),
Władca ze wschodu będzie pobity i skazany na śmierć,
Przez siłę, która przyjdzie z zachodu,
W ostatnim roku wszystkie królestwa chrześcijan i niewierzących zadrżą ze strachu,
Po wojnie nastaną czasy pokoju i rządy Saturna, złoty wiek,
Bóg stwórca przemówi do swoich strapionych ludzi,
Za 500 lat będzie czczony ten, który był ozdobą swych czasów,
Szatan zostanie skrępowany na dnie swoich piekieł, a na ziemi nastąpi era pokoju,
Wróci potęga eklezjasty i zmusi szatana do ustąpienia na 1000 lat,

Ostatnie wydarzenia opisane w centuriach należą do najbardziej tajemniczych, a dla niektórych są one mało wiarygodne dlatego, że mają charakter scholastyczny. Wiadomo przecież, że jeśli coś nie jest poparte przez naukę lub wytłumaczalnymi dowodami, to nie ma racji bytu w dzisiejszym społeczeństwie. Tylko ci najbardziej wierzący w Boga spodziewają się zdarzeń, które doprowadzą do idealnych warunków życia na Ziemi. Jeśli do tej pory przepowiednie Nostradamusa się sprawdzały i oczekujemy, że następne również się sprawdzą, to trzeba będzie zaakceptować przytoczone wyżej wersy.
Czasy w których wszystkie królestwa wierzących i niewierzących mają zadrżeć z przerażenia, poprzedzone będą pokonaniem antychrysta i jego wojsk. Ostatnie kataklizmy, które będą miały miejsce po jego śmierci , będą sumą wszystkich klęsk prześladujących ludzkość, a na dodatek wystąpią one wszystkie naraz. Potem, po raz pierwszy od dwóch tysiącleci, nastąpi spotkanie Boga z ludźmi. Będzie więc szansa na potwierdzenie istnienia postaci, które jak na dzisiejsze czasy są tylko w ludzkiej mentalności oraz w zapiskach pism natchnionych. (więcej szczegółów oraz dokładny opis wyżej wymienionych wydarzeń znajduje się w interpretacjach Biblii)

Centurie Nostradamusa, oprócz zbioru czterowierszy, zawierają również dwa listy. Pierwszy z nich dedykowany jest dla jego syna Cezara, zaś drugi królowi Henrykowi Szczęśliwemu. Oba listy mają charakter uzupełniający do wszystkich przepowiedni. Nie obeszło się również bez zakłócenia ich chronologii. Poniżej znajdują się fragmenty listów dotyczące najbliższej przyszłości.

List do Henryka Szczęśliwego

Całe dzieło przepowiedni i ich harmonii opiera się w części na spiżowym trójnogu. Zmienność czasu, o najczcigodniejszy Królu, wymaga, aby tego typu tajemne wydarzenia przyszłości ujawniane były jedynie w języku zagadek, który dopuszcza nie tylko jeden jedyny sens i jedno jedyne zrozumiałe wytłumaczenie, jednakże nie w taki sposób, aby można było sporządzić obliczenie dwuznaczne, o podwójnym sensie.

Z wyżej przytoczonego tekstu widać, że Nostradamus próbuje poinformować, z resztą w bardzo ostrożny sposób, o możliwości rozszyfrowania jego zagadek. Wieszcz zastrzega, że używając języka zagadek, należy się nim posłużyć tak, aby w przyszłości nie stanowił on podstawy do sporządzenia obliczeń dwuznacznych lub o podwójnym sensie. W dzisiejszych interpretacjach aż roi się od źle wyznaczonych dat lub wydarzeń. Najwidoczniej współcześni interpretatorzy błądzą i przez to często są zniesławiani.
W Presage 9 znajduje się wers, który nie doczekał się jeszcze racjonalnej interpretacji, a może on stanowić, choć nie musi, klucz do rozszyfrowania centurii:

Osiem, piętnaście i pięć: to się nie rymuje.

To królestwo nie będzie już starą monarchią, ponieważ będzie miał miejsce trzeci potop, zalewający świat ludzką krwią. Przedtem jednak będzie miało zaćmienie słońca, najciemniejsze, najmroczniejsze, jakie od czasu stworzenia świata i od czasu życia i śmierci Chrystusa zaistniało. Zdarzy się w miesiącu październiku, w którym zaobserwowane zostanie wielkie przemieszczenie, tak że każdy będzie myślał, iż siła ciężkości Ziemi zatraciła swój naturalny kierunek, a Ziemia została wyrzucona w wieczną ciemność. Później pojawi się tak wielka zaraza, że 2/3 ludności padnie jej ofiarą. Ta klęska będzie miała takie rozmiary, że nie będzie można już rozpoznać pól i domów, a trawa na ulicy sięgać będzie kolan. Potem, w tym samym roku jak i w latach następnych, ku przerażeniu ludzkości pojawi się najstraszniejsza zaraza.

Nadejdzie jeszcze trzeci potop, który zaleje świat ludzką krwią. Z pewnością ogromne ilości ludzkiej krwi, które nawet zabarwią okoliczne wody i rzeki, będą wywołane działalnością antychrysta. Zastanawiające jest to, że Nostradamus wspomina o trzecim potopie, a jak wiadomo do tej pory znany jest tylko jeden, ten za czasów Noego. Nie wiadomo także co fizycznie będzie oznaczać wielkie przemieszczenie, o którym wspomina wieszcz.

Potem cała ludzkość czcić będzie tę religię, która jeszcze dzisiaj odległa jest od państw europejskich i od 48 stopnia szerokości geograficznej... a w Kościele będzie miało miejsce prześladowanie tak wielkie, jak jeszcze nigdy. Święty naród Boga, który szanuje i przestrzega prawa boskiego, jak i wszystkie zakony religijne, cierpieć będą wielkie prześladowania i ataki, tak że wszystko spływać będzie krwią prawdziwych wiernych Kościołowi chrześcijan.
Powyższe zdania są potwierdzeniem kilku wydarzeń opisanych na poprzednich stronach. Religią, która jest jeszcze daleko od Europy jest Islam. 48 stopień szerokości geograficznej przypada na Francję, która ma być europejską Mezopotamią. Wspomniane jest także, że cały świat będzie czcił tę religię, co potwierdza drugi fakt, władzę antychrysta nad każdym narodem i językiem. Kto nie podporządkuje się dyktatorskim nakazom antychrysta będzie zmuszony wiele wycierpieć, ale zazwyczaj cierpienie te skróci śmierć.

List do Cezara

W liście tym Nostradamus wyraża swój szacunek i miłość do Boga, przed którym wyjawia też lęk do nadchodzących czasów. Znajduje się w nim również przesłanka dla Cezara mówiąca o mylności niektórych nauk, a także ogólne napomnienia dla swojego syna. Interesujące są dwa fragmenty, ponieważ dotyczą końca czasów.

Uważam także, że nauki doznają wielkiego i nieuchronnego uszczerbku, ponieważ odkryłem, że przed wielkim pożarem wszechświata ludzkość nawiedzona zostanie przez potop i wielkie powodzie, które będą tak potężne, że niewiele pozostanie lądu nie pochłoniętego przez fale. Na długi czas trzeba będzie zaniechać spisywania cykli Księżyca i opisów miejscowości, jeżeli w ogóle wszystko nie zostanie zniszczone. Również przed i po owych potopach w różnych okolicach opady będą bardzo słabe, a w przeciwieństwie do tego z nieba spadać będzie wielki ogień, tak przemieszany z kamieniami, że nie będzie można znaleźć miejsca, w którym można by się schronić i nie zostać zabitym. Stanie się to krótko przed ostatnią katastrofą ognia, gdy planeta Mars zakończy swój cykl.

Fragment mówiący o nadejściu wszech ogarniającej powodzi, zdaje się być wytłumaczeniem dla drugiego potopu. Tą ogromnej wielkości klęskę zapowiedział również amerykański jasnowidz Cayce, według którego będzie ona miała miejsce po zmianie biegunów Ziemi. Natomiast obraz naszej planety nawiedzanej przez ogromną ilość meteorów, tych małych i wielkich, to przyszłe zdarzenie, które może potwierdzić każdy prorok bądź jasnowidz, zarówno ten żyjący w czasach dzisiejszych jak i za sprawą pism natchnionych, pozostawionych po sobie przed wiekami.


.w.interia.pl/przep.htm

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

ANty_chryst to największy zbrodniarz świata? / to są wielkie oszczerstwa i oszustwa./
*ARENA DZIAŁAŃ ANTYCHRYSTA*
cyt.Antychryst, największy zbrodniarz od początków ludzkości, jako główny cel do zniszczenia obierze państwo włoskie, gdyż na jego terytorium znajduje się największa metropolia chrześcijańska - Watykan. Można zauważyć, że atak nastąpi od strony morza i obejmie cały pas wybrzeża liguryjskiego. Nostradamus przypisuje czas ataku na równi z nastaniem nowego roku, niestety nie wiadomo którego.
ODPOWIADAM NA ZARZUT:Jak ANty_chryst mógł być największym zbrodniarzem od początku ludzkości - SKORO: Anty_chryst jest /i będzie/na koncu świata.Więc kto kłamie? Szatan!
Dla potwierdzenia że ANty_chryst to nie jest morderca - a samobojca podaję link do stron(y)
http://1-szy.net/banners/index.php?p=4 /* lub drugi link
http://krzysztoftrans.pl.tl